U nedjelju, 9. svibnja svečano smo proslavili župni blagdan i 10. obljetnicu župe. Svetu misu na otvorenom u 11 sati na župnom zemljištu predvodio je mons. Zlatko Koren, kanonik Prvostolnog kaptola zagrebačkog, u koncelebraciji s upraviteljem župe vlč. Markom Čolakom, preč. Ljubom Vukovićem, dekanom Kustošijskog dekanata, dr.Josipom Beljanom, svećenikom u miru, vlč. Alenom Vrbekom, župnim vikarom u župi BDM Žalosne - Špansko i đakonom vlč. Matijom Sliškovićem, duhovnim zvanjem župe koji će u lipnju slaviti svoju mladu misu.

Mons. Koren je svoju homiliju započeo citatom Sv.Augustina:“Čovjek bez vjere, putnik je bez cilja, pitalac bez odgovora, natjecatelj bez pobjede i umirući bez utjehe“, te je dodao:“Ovdje smo danas sabrani prvenstveno kao ljudi vjere koji znademo naš cilj, koji znademo gdje je naša utjeha.“

Čestitajući župljanima desetu obljetnicu župe mon.Koren je istaknuo: “Župa je posebna, ona nije vrijedna po crkvi, zvoniku i orguljama, iako je vrijedna i po tome, ona je vrijedna po svojim vjernicima“, te je nastavio: “Na ovoj zemlji smo samo putnici, postoje vječne i neprolazne vrijednosti.“ Također je istaknuo kako se divi svim župljanima koji su zadnjih godinu dana slavili mise na otvorenome, čak i u zimskim danima ne gledajući je li vrijeme pogodno, dolazili slaviti Gospodina.

Pred kraj je citirao sv.Ivana Pavla Drugog citatom iz njegove propovijedi na beatifikaciji bl.Ivana Merza u Banja Luci: “ Budućnost ovih krajeva ovisi o vama. Ne tražite drugdje udobniji život, ne bježite od svoje odgovornosti čekajući da vam netko drugi riješi poteškoće nego zlo odlučno priječite snagom dobra.“

I za sam kraj mons. Zlatko Koren je poručio: “ I vi poput blaženog Ivana tražite osobni susret s Kristom koji rasvjetljuje život novom svjetlošću. Neka evanđelje bude ono veliko mjerilo koje će ravnati vašim sklonostima i vašim opredjeljenjima. Postat ćete tako misionari riječima i djelima, te ćete biti znak Božje ljubavi, vjerodostojni svjedoci milosrdne Kristove nazočnosti.“

Na kraju misnog slavlja upr. župe vlč. Marko Čolak zahvalio je svima koji su doprinijeli župnoj proslavi te je cijela župna zajednica molila molitvu za izgradnju župne crkve po zagovoru Blaženika.

Na sam blagdan blaženog Ivana Merza 10.svibnja svetu misu u 18,30 predvodio je preč. Ivan Frkonja župnik župe sv. Petra Apostola-Zaprešić i dekan Zaprešićkog dekanata.

Na početku svoje propovijedi preč. Frkonja nas je podsjetio na životni put našeg zaštitnika bl. Ivana Merza, a potom se osvrnuo na riječi svetog Ivana Pavla II prilikom beatifikacije blaženog Ivana Merza u Banja Luci 22.06.2003. godine  prikazuje njegov lik ovim riječima: „Krist Isus svjetlo je koje prosvjetljuje svakog čovjeka koji dolazi na ovaj svijet  želi da njegovi učenici budu svjetlo svijeta i sol zemlje. Svjetlo Kristovo sjaji u Merzu. Njega vam želim predložiti kao svjedoka Kristova i zaštitnika, ali i kao pratitelja na putu u vašoj povijesti. On će biti od danas uzor mladima i primjer za vjernike laike.“  Nadalje se preč Frkonja osvrnuo na riječi iz današnjeg evanđelja kada Isus kaže budite svjetlost svijeta i sol zemlje i dodaje: „ I zato mi imamo veliku ulogu poput Ivana Merza da dajemo okus ovom tako često puta neukusnome svijetu“ i  dalje dodaje: “ Kako je lijepo kad kršćani unose u društvo ljubaznost i toplinu, kada u hladnoću ovog svijeta, gdje je, svjedoci smo sve nemilosrdno, unosimo milosrđe poput blaženog Ivana Merza.“  Na samom kraju ističe: „I premda je prošlo više od 100 godina čini se da u okolnostima u kojima je živo blaženi Ivan i mi danas živimo. Stoga neka nas njegov primjer nadahnjuje, naka nam on bude uzorom u životu kako bi radosno i hrabro svjedočili Isusovu radosnu vijest u našem vremenu te kako bi bili sol zemlje i svjetlo svijeta.“

Pri završetku sv. Mise župljani i hodočasnici častili su relikvije Blaženika predavajući mu svoje čežnje i molitve.

Za proslavu blagdana župe župljani su se pripremali trodnevnom duhovnom pripravom.  U četvrtak 6. svibnja, na prvi dan trodnevnice, sv. Misu predvodio je vlč. Mato Matić, župnik župe  BDM Žalosne-Špansko. U petak 7. svibnja sv. Misu predvodio je vlč. Darko Bručić Pavuk, župnik župe sv.Luke Evanđelista-Travno, a u subotu 8. svibnja sv. Misu predvodio je vlč. Zlatko Pavetić, župnik župe Dobrog pastira-Brestje.