Radosni zbog odluke mjerodavnih državnih i crkvenih vlasti o ponovnom okupljanju vjernika na svetim misama, a u nedostatku vlastite crkve, oko 500-ak župljana župe bl. Ivana Merza okupilo se u nedjelju 03.05.2020. na župnom zemljištu, na križanju Zagrebačke ulice i Zagrebačke avenije, na mjestu izgradnje buduće crkve.

Svečano misno slavlje predvodio je upravitelj župe vlč. Marko Čolak, uz koncelebraciju dr. Josipa Beljana. Župnik je u svojoj propovijedi istaknuo kako se Nedjelja Dobrog pastira slavi i kao Dan Svećeničkih i redovničkih zvanja, te pozvao vjernike da se mole kako za nova duhovna zvanja tako i za sve u svećeničkom i redovničkom pozivu na življenje svetosti u svom životu.

Vlč. Čolak je također naglasio kako svi trebamo biti Dobri pastiri po uzoru na Isusa Krista.

Na kraju sv. Mise župnik se zahvalio vjernicima na poštivanju svih propisanih mjera za suzbijanje širenja bolesti Covid-19. i pozvao sve na odgovornost jednih prema drugima.